• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Propozycja] Inwestycja w lepszy silnik forum lub poprawa wyglądu obecnego szablonu.
Twój nick: nicuk1
Propozycja dotyczy(Tytuł): Aktualizacji/wymianie silnika forum na lepsze bądź poprawa obecnego działania forum + szablonu.
Opis propozycji:
Na samym początku nie uważam że MyBB jest słabe, jednak wymaga znacznie więcej wysiłku po stronie technicznej aby wszystko ładnie wyglądało. Opcja która strasznie mi się nie podoba to wyświetlane "Auto Saved" na środku monitora co jakieś 5 sekund, w dodatku jeszcze pozasłania tobie dodatkowe 5 sekund ekran bo dlaczego nie. Okropnie to wygląda i denerwuje. Drugą rzeczą jest odpowiednia wielkość widgetów. Shoutbox na tym forum to totalna porażka, nie dość że trzeba przewijać w prawo i lewo aby przeczytać wiadomość, to jeszcze odstaje od reszty jak gdyby nigdy nic. Kolejna rzecz to prefixy. Rangi oczywiście powinny być wyróżnione, no ale tylko przy poście, a nie wszędzie na forum (chyba że wyróżnienie nie jest bardzo ofensywne, wystarczy na przykład zmiana koloru nicku). W dodatku wszystko się miesza, kiedy w ostatnim poście w dziale nick jest zwykły, ale już w "Recent Threads" są już kolorowe prefixy. To samo widać w "Kto jest online", prefix może przeskakiwać sobie do następnej linii jak gdyby nigdy nic, wygląda to źle. Uważam że takie rzeczy powinny być dopracowane i PWWP jak i opiekunowie forum powinni o to dbać. Rozwiązanie już zaproponowałem, wymiana silnika forum na inny, gdzie już takie rzeczy są przemyślane i wyglądają w porządku lub siedzenie nad szablonem i poprawianiem go. To tyle jeżeli chodzi o tą propozycję.

Mały bonusik do propozycji jeszcze ode mnie, to przemyślane zasady na forum. Skoro piszę w dziale "Propozycje" to po co mam dodawać prefix [Propozycja]? Zrozumiałbym gdyby ten dział zawierał jeszcze zgłaszanie skarg, błędów i co kolwiek byście wymyślili, aby rozróżnić propozycje od np. skargi, no ale przecież trzeba dać jakąś zasadę aby wklepać komuś dodatkowe punkciki, tak? Oczko
Dodatkowe SS'y:
https://gyazo.com/7dfc9848e52696c6b6c55a9988701571
https://gyazo.com/a1602ba84163386c99f5bd8d4f03937a
https://gyazo.com/bdce3ac0fe336dd3d169a053d548b985
https://gyazo.com/1efcea030b0ed5ebc6d4a669ee949721
https://gyazo.com/d68fa837dc28e9f45266953ed34ebdf6
https://gyazo.com/d983bc60accfe44a9d4f3f095b5dc699
----------------------

Pomogłem? Daj Reputacje :> To tylko parę sekund a dla mnie wielka motywacja ^^
  Odpowiedz
Z jednej strony to jest tylko forum do klocków i nie ma tu jakiejś wielkiej liczby osób. A z drugiej shoutbox itd. Mogłoby zostać ulepszone.
Jedna reputacja Cię nie zbawi... A mnie tak ; ) Klik <-

Od razu będziesz lubiany... B))

Odpowiedz
(03-12-2017, 17:53 )ZelkiMymNalogiem napisał(a): Z jednej strony to jest tylko forum do klocków i nie ma tu jakiejś wielkiej liczby osób.

Nie przyjmuje takiego tłumaczenia, jest osobna administracja forum która powinna to forum ogarniać. Mimo iż głównie załatwia się tutaj sprawy serwerowe, to i tak forum jak i strona główna są wizytówkami serwera dla osób z poza grona stałych graczy. Poza są ludzie którzy w klocki już za bardzo nie grają, ale w społeczność mogą nadal się udzielać (hmm kiedy ja ostatnio na serwerze byłem?).
----------------------

Pomogłem? Daj Reputacje :> To tylko parę sekund a dla mnie wielka motywacja ^^
  Odpowiedz
Całkowicie się z tobą zgadzam, Shoutbox denerwuje, Auto Saved irytuje...
@ZelkiMymNalogiem Są osoby, które siedzą tylko na forum i dla nich takie błędy po prostu przeszkadzają.
Co jeśli życie to po#@%ana faza i kiedy umrzesz budzisz się jako kosmita, który trzyma bongo ze swoimi przyjaciółmi na około pytającymi czy cie klepło?
  Odpowiedz
Jestem za Uśmiech.

Co do administracji forum to niestety główne decyzję podejmuje nadal PWWP/opiekun forum i
niestety nie możemy nic uczynić, chyba że wnieść projekt o zmianę Uśmiech.

Oczywiście jestem ciągle za propozycją Uśmiech
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRTvaemvjkXFNFo3PBhlEw...I8za0FfjNQ]
  Odpowiedz
(04-12-2017, 17:13 )MinerQ_x14 napisał(a): @ZelkiMymNalogiem Są osoby, które siedzą tylko na forum i dla nich takie błędy po prostu przeszkadzają.

Siedzę na forum prawie ciągle i z pewnością o wiele dłużej od Ciebie, a nic mnie jakoś nie irytuje ;p Spójrz chociaż na datę dołączenia i liczbę postów. Byłam tu jeszcze znaim to forum wyglądało jak teraz. Było kiedyś gorzej.
Da się wszystko przeżyć, chociaż tak jak już pisałam, można poprawić kilka rzeczy, jak np. ShoutBox.
Poza tym, narzekacie na administrację forum, która nic nie może zrobić na tym forum,
bo przede wszystkim decyduje tu PWWP. Administracja forum tylko banuje, upomina itd...
I nie ma permisji do tak dużych zmian.
Nadal uważam, że to tylko forum do klocków, z którego mało ludzi korzysta.
Zresztą, decydujący głos ma PWWP. Czy mu będzie odpowiadała zniana silnika.
Jak sobie chcecie, ja jakoś nie widzę większej potrzeby, bo forum działa? Działa.
A wygląd forum można zmienić zawsze. I ogarnąć ShoutBoxa i inne istotne poprawki.
Tak poza tym. Aż tak wam się nie podoba czyjaś subiektywna opinia?

Odpowiedz
Ja pracowałem przez długi okres czasu z silnikiem IPB i naprawdę polecam Uśmiech Stabilny, dużo lepszy niż mybb czy php Uśmiech
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRTvaemvjkXFNFo3PBhlEw...I8za0FfjNQ]
  Odpowiedz
Jestem na tak
  Odpowiedz
(04-12-2017, 23:21 )ZelkiMymNalogiem napisał(a):
(04-12-2017, 17:13 )MinerQ_x14 napisał(a): @ZelkiMymNalogiem Są osoby, które siedzą tylko na forum i dla nich takie błędy po prostu przeszkadzają.

Siedzę na forum prawie ciągle i z pewnością o wiele dłużej od Ciebie, a nic mnie jakoś nie irytuje ;p Spójrz chociaż na datę dołączenia i liczbę postów. Byłam tu jeszcze znaim to forum wyglądało jak teraz. Było kiedyś gorzej.
Da się wszystko przeżyć, chociaż tak jak już pisałam, można poprawić kilka rzeczy, jak np. ShoutBox.
Poza tym, narzekacie na administrację forum, która nic nie może zrobić na tym forum,
bo przede wszystkim decyduje tu PWWP. Administracja forum tylko banuje, upomina itd...
I nie ma permisji do tak dużych zmian.
Nadal uważam, że to tylko forum do klocków, z którego mało ludzi korzysta.
Zresztą, decydujący głos ma PWWP. Czy mu będzie odpowiadała zniana silnika.
Jak sobie chcecie, ja jakoś nie widzę większej potrzeby, bo forum działa? Działa.
A wygląd forum można zmienić zawsze. I ogarnąć ShoutBoxa i inne istotne poprawki.
Tak poza tym. Aż tak wam się nie podoba czyjaś subiektywna opinia?

No dla ciebie wszystko pasuje co złe i takie sobie, a to co wlasnie słabe to dobre Uśmiech
  Odpowiedz
^Mam możliwość wystawić własną opinię, nawet jeśli tobie się to nie podoba. A twoje spostrzeżenia są totalnie z dupy. Jakaś opinia na temat propozycji? Nie. To po co ten komentarz? Po co sobie utrudniać życie.

Odpowiedz
Bez dwóch zdań jestem na tak Uśmiech
  Odpowiedz
Przydałoby się, jestem na TAK.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości