• 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akceptowane [SKARGA]ZetPe Akameii [Akceptowane przez Lelka]
Twój Nick:LechislawPL
Nick osoby oskarżanej:ZetPe, Akameii
Proponowana kara :Ban ewentualnie zwrot pieniędzy
Miejsce(TeamSpeak/Forum/Serwer MC):Serwer Mc

Opis sytuacji:
Otóż na chacie osoba o nicku Akameii pisała, że ma profit shop. Na czym jej profitshop polegal? Otóż na tym, że kupuje się patyk za 150k, a potem się go sprzedaje postanowiłem, że sprawdze czy to jest oszustwo. Kupiłem ten patyk i tak jak się spodziewałem - było to kłamstwo. Gracz Akameii zaczął się tłumaczyć, że należy kupić 2 patyki. W takim przypadku i tak to by nic nie dało ponieważ gracz nie miał już pieniędzy w portfelu(Będzie to widoczne na nagraniu). Jak pewnie zauważyliście w skardze są 2 nicki, a ja się rozpisuje tylko o 1 nicku, jest to spowodowane tym, że profit shop jest na działce ZetPe. Co prawda - ProfitShop prowadzi Akameii jednak cały czas znajduje się on na działce ZetPe. ZetPe napisał mi że działka prowadzona jest wspólnie tutaj prosiłbym, aby administracja doszła do tego kogo ukarać oraz kogo obarczyć zwrotem moich pieniędzy.
Piszę tę skargę głównie po to aby ostrzec innych graczy przed oszustami, których na serwerze jest niestety wielu.
Screeny sytuacji(Wymagane jeśli Serwer MC):
Screenów to ja nie mam. Mam natomiast filmy. Linki poniżej Oczko

Film nr.1 (Tutaj widać jak kupuję patyki, i Akameii nakłania mnie do kupna 2 patyka)
https://www.youtube.com/watch?v=d9ipWUI6b6I
Film nr.2 (Tutaj moja rozmowa z ZetPe). Niestety na tym filmie piszę do ZetPe, że napisze o tym, że jest to jego działka i napiszę skargę na niego samego. Wtedy naprawdę nie zwróciłem uwagi na to, że od Akameii kupiłem te patyki co i tak nie zmienia faktu ze ZetPe napisał, że działka prowadzona jest wspólnie i tutaj chciałbym aby administracja doszła do tego kogo ukarać itp. ale o tym pisałem już wyżej.
https://www.youtube.com/watch?v=dvNZDTF_...e=youtu.be
Ja tu nie widzę oszustwa a raczej naiwność od strony kupującego. 
Masz podaną cenę na tabliczce.
A jeśli wg ciebie 150k za patyk to nie podejrzane to XDDD

Jedyne co mogłaby adm zrobić to zniszczyć mu ten sklep co również będzie bez sensu bo gracz zawsze może zrobić sobie drugi taki sam sklep a wątpię, że pogrożenie mu placem coś da XDD

Na przyszłość nikt ci nie da 150+k za zwykły patyk XDDD
Czyli na dobrą sprawę można oszukiwać na działkach?
" Ja tu nie widzę oszustwa " Tak? A jak ja zrobiłem typa w bambuko podobnie, to dostałem banicje na tydzień. Czyli jak ty w tym nie widzisz nic złego i to winna naiwnego klienta to od teraz będę robił ludzi w balona a jak dostanę banicje, pokaże im to co ty napisałeś bądź napisałaś.
Prawdziwym zwycięstwem jest wygrać z własnymi słabościami Oczko 
Fakt nie jest to dobry deal.. zwłaszcza że osoba kupująca nawet kupując te 2 patyki to wychodzi na zero... no po za dodatkowym patykiem w eq, sama sprawa mi śmierdzi więc osobiście jestem za ukaraniem
[Obrazek: 1zv9751.jpg]
Patyk za 150k co UśmiechDDD naiwność tutaj chyba była wyżej niż zdrowy rozsądek. Przeciw.
Jak dla mnie to zawsze potrzeba naiwności ofiary, aby ją oszukać więc to co zrobił ten gracz JEST oszustwem. Nie ważne czy to głupi sklep czy coś innego. Jak dla mnie to dobrym rozwiązaniem będzie zbanowanie gracza (O ile się nie mylę nie tylko mnie oszukał ale także innego gracza)oraz zwrot 150k.
Witam.
Po zapoznaniu się z dowodami, stwierdzam, że Akameii oszukuje graczy.
W momencie, gdy byłeś przez niego przekonywany do tego, byś kupił kolejny patyk w jego sklepie, traciłeś, a on się wzbogacał.
Jest to jak najbardziej słuszna skarga, aczkolwiek na następny raz mam nadzieję, że nikt nie będzie korzystał z takich sposobów zarabiania.
Tyczy się to obu stron.
Są inne sposoby na zarabianie, bezpieczniejsze, równie efektywne.
Co do ZetPe - jest to na jego działce, owszem.
Przyznał, że mają wspólną działkę, owszem.
Poza tym, nie widzę tu jego winy. Dobrze też się nie zachował, ale nie sądzę, aby było to przewinienie.
Skargę na Akameii akceptuję. Pieniądze zwrócimy w ciągu godziny.
~@[SMod]Lelka

Skarga Akceptowana,
Gracz otrzymał *Bana*

[Obrazek: c2DzExs.png]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości