• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odrzucone [Propozycja] Rada Graczy [Odrzucone przez Quantum322]
Twój nick: wit22
Propozycja dotyczy(Tytuł): Utworzenie Rady Graczy.
Opis propozycji: Szanowni Państwo!
Gram na tym serwerze od niedawna, bo dopiero od początku maja. Wiem, że nie jest to imponujący staż.
Serwer ten jest wyjątkowym miejscem spotkań wielu ludzi, tworzą się nowe przyjaźnie, ale przede wszystkim ludzie uczą się tu rozmawiać,
dyskutować czy prowadzić handel.
Moja propozycja jest motywowana tym, co obserwuję od pewnego czasu na tym serwerze. Występuje tu brak komunikacji Gracze-Administracja,
Administracja-Gracze. Obie te strony nie potrafią znaleźć wspólnego języka - języka porozumienia, języka szacunku, i języka ustępstw.

Ja osobiście, zaniepokojony sytuacją panującą na serwerze, wychodzę z propozycją zmiany, które mogą pozytywnie wpłynąć na relacje między
Graczami, a Administracją. 
Proponuję utworzenie: Rady Graczy, która będzie miała realny wpływ na to co dzieje się na serwerze.
Ponieważ mam nadzieję, że zamysłem serwera było to, by był on dla Graczy, a nie dla Administracji.
Rada Graczy mogłaby składać się z 5 graczy, którzy spełnialiby określone warunki (np. wiek minimum 15 lat, określony staż na serwerze itp).
Następnie kandydaci do rady byliby wybierani TYLKO PRZEZ GRACZY, na określony czas (np. na miesiąc/na edycję). Zadaniem Rady Graczy byłoby
wspólne decydowanie o serwerze (cenach w skupie, organizowanych eventach, stanowienie nowych zakazów i praw itp.). Rada Graczy razem z Radą Administracji (ModChatami, Modami, Administratorami) decydowałaby o tym wszystkim, jednocześnie członkowie Rady Graczy nie mieliby z tego tytułu ŻADNYCH korzyści w grze.
Oczywiście projekt ten należy odpowiednio przedyskutować razem wspólnie - Gracze oraz Administracja.

Rada Graczy pozwoliłaby na to by to Gracze w jakimś stopniu mogli decydować o serwerze, ale zawsze w porozumieniu z Administracją.
Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To prawda. Administracja często zapomina jak to jest grać w Minecrafcie.
Często jest oderwana od graczy, często nie rozumie problemów młodych ludzi, lub wręcz je bagatelizuje. Gracze natomiast nie potrafią
przyjąć do wiadomości wielu, nawet słusznych racji Administracji.
Wspólne decydowanie o tym, jak ma wyglądać nasza rozgrywka, wspólne działanie na rzecz rozwoju tego serwera - to powinno być motto
zarówno Graczy, jak i szeroko pojętej Administracji Serwera.

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Was drodzy Gracze i do Was Szanowna Administracjo Serwera z prośbą o rozpatrzenie tej propozycji oraz
głęboką refleksję na temat wzajemnej komunikacji opartej na rozmowie, dyskusji, szacunku i uprzejmości.
Niech Dobro i Szczęście Będą z Wami!
Z Wyrazami Szacunku
Wielebny Wit22
1. Do ,,rady graczy'' byłyby wybierane osoby popularne, które nie zawsze maja dobre cele - danie możliwości głosu i wyboru graczom to zły pomysł.
2. Graczy jest wielu, więc możliwe jest przekupstwo np. podczas głosowania lub nawet głosowanie po znajomości.
3. Największą głupotą byłoby danie graczom możliwość decydowania o ekonomii serwera - dobrze dobrana kadra komisji serwera ma utrzymywać swego rodzaju równowagę na serwerze, a nadanie graczom takich przywilejów zaburzyłoby nie tylko dzieło administracji, ale także zakłóciłoby jej pracę.
4. Gracze mają już możliwość przedstawiania swoich propozycji administracji (dział propozycje)
5. Wraz z ,,radą graczy'' wprowadzilibyśmy niepotrzebny harmider.
6. Samo bycie w komisji graczy mogłoby być uznane za faworyzację gracza.

Pomysł jest naprawdę fajny i został stworzony z myślą o użytkownikach serwera, ale wprowadzenie Rady Graczy przyniosłoby ogromną ilość problemów.
Jestem przeciwny tej propozycji.
  [Obrazek: tumblr_okah9fRIWu1tw58h4o1_540.gif]
Slabo to widze. 95% osob głosowało na siebie lub na kolegę/koleżankę co miałoby się z celem takiego glosowania. Relacja Gracze-Admin i w druga strone jest obecna może mało ja widac ale jest Oczko

Napisałeś o braku szcunku w tej relacji, ale jak Administracja ma szanować gracza, ktory uważa sie za ważniejszego i co do czego gdy zostaje ukarany wszczyna gówno burzę bo oczywiście jest niewinny a administracja jest hurr durr okropna bo sie szanownemu graczowi pośladków ruszyć nie chciało i nie przeczytał regulaminu/taryfikatora a potem jeszcze obraża/dalej robi co mu się podoba.

Ceny ustalane przez graczy no to za dużo wymagasz XDDD

"Administracja często zapomina jak to jest grać w Minecrafcie."
Wiesz no, trudno normalnie sobie grać w klocki pilnując jednocześnie chat, odpowiadać na pytania graczy na helpopie, sprawdzać zgłoszonych graczy, usuwać stare działki nieaktywnych graczy, itp, itd...

Rozwój serwera od stron technicznych (wg mnie) zależy już tylko od właściciela Oczko

Pomysł może i jest dobry ale wątpię, że sie by na tym serwerze sprawdził, za dużo młodych osób tu gra i wymagaliby oni więcej niż administracja mogła by im dać.
Ja Ciebie wit22 szanuje. Ale ten pomysł jest złym pomysłem. Wiem, że Chcesz załagodzić sytuacje Na serwerze, ale podam Ci troche argumentow dlaczego to nie jest dobry plan:
-Do tej rady mogliby trafic gracze, ktorzy maja takie same poglady przypuscmy jak administracja. I co teraz? Pomyslmy tak, że wprowadzono jakąś zmiane podoba sie to radzie natomiast graczom nie. Tutaj wnioski nasuwaja sie same.
-Rzecz drugą czyli to, że do takiej rady badzmy szczerzy dostana sie gracze popularni
Jak dla mnie lepszym sposobem na rozmowe gracze - administracja byloby zalozenie dzialu Na forum do rozmow gdzie gracze swobodnie by mogli mowic co im nie pasuje
Szanowni Państwo!
W kwestii sprostowania, ponieważ zostałem źle zrozumiany.
To jakby miała działać Rada Graczy miałoby zostać dopiero ustalone. Nie jest to oddawanie w ręce Graczy władzy, jest to współdzielenie jej z Administracją.
Chodziło mi tylko o to, abyśmy wspólnie rozmawiali, a nie patrzyli na siebie z perspektywy pozycji jaką zajmujemy na serwerze.
Co do działu propozycje na forum. Jest to dobra opcja, ale według mnie niewystarczająca, potrzeba rozmowy i merytorycznej dyskusji nad każdą propozycją.
I tak jak mówię, głównym celem tego postu jest zwrócenie uwagi na pogłębiający się problem komunikacyjny.
Postarajmy się go wspólnie rozwiązać. Wspólnie Gracza i Administracja.
Z wyrazami Szacunku
Wielebny Wit22
Wit tutaj starczy dzial gdzie mozna dyskutowac bez zadnych banow za ,,prowokacje''
Gracze powinni swobodnie rozmawiac o tematach które im sie nie podobaja i to w zupelnosci starczy
Ale panie kolego komunikacja jest wszechobecna XDDD

To, że akurat teraz jest kilka osób, które nie lubią kogoś z adm to nie znaczy, że nie ma w ogóle kontaktu/rozmów.

Chcesz coś dodać na serwer napisz propozycje albo pierw obgadaj to z adm na ts ale i tak wyślą cię na forum z propozycją (żeby wszyscy zainteresowani się przyjrzeli i ocenili) więc to wszystko i tak schodzi do jednego - FORUM C:

Ewentualnie napisz propozycje na chacie i pozwól by ktoś ci "podkradł" i napisał za ciebie XDD
(pozdrawiam frandka i moj pomysł na even podłoga to lawa :v XDD)
Nie jest tak, że my Was nie słuchamy, tylko nie wchodzimy w zbędne dyskusję po raz setny z rzędu. Musimy patrzeć na każdą grupę graczy, jeżeli np. prosimy Was o przestanie czegoś pisać, to zazwyczaj jest to poprzedzona skargami od graczy, ponieważ to, że jednej części to odpowiada nie znaczy, że będzie również reszcie odpowiadało. Zazwyczaj kiedy czegoś zakazujemy małe grono osób prowadzi z nami kulturalna rozmowę, zazwyczaj kończy się to naskakiwaniem na nas, prowokacjami czy obrazami.
Wiemy jak to jest grać w minecraft, bo my też zaczynaliśmy. Tak samo mamy Modchatów i rangę Zaufany Graczy, którzy mówią nam opinię na temat serwer czy zmian, bo oni również GRAJĄ.
Rada graczy jest złym pomysłem, ponieważ musimy patrzeć na całe grono graczy,to nie jest jak w polityce, że są jakieś jednostki 'przedstawicieli', a resztę argumentów przeciw podano wyżej.
♥'Przegrałeś w momencie, gdy znalezłeś coś warte chornienia'~Psiara ♥
'[...]Uświadamiam sobie, że popełniliście wiele błędów...A jednym z nich jest to, że nauczyliście mnie, jak walczyć.'~Eren Jaeger

Propozycja została odrzucona.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości